Facets Form (1.0.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (16 entries)

en: Submit
ru: Отправить

en: Search
ru: Поиск

en: Label
ru: Метка

en: Format
ru: Формат

en: Date format
ru: Формат даты

en: To
ru: Кому

en: From
ru: От

en: Custom
ru: Собственная

en: Button
ru: Кнопка

en: Facets
ru: Фасеты

en: Custom format
ru: Пользовательский формат

en: Date and time
ru: Дата и время

en: Date type
ru: Тип даты

en: Date only
ru: Только дата

en: @name format: @date
ru: Формат @name: @date

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
ru: Смотрите <a href="https://www.php.net/manual/ru/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">документацию для форматов даты PHP</a>.
