Facets Form (1.0.0-alpha5) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Submit
it: Invia

en: Search
it: Cerca

en: Label
it: Etichetta

en: Format
it: Formato

en: Date format
it: Formato data

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Custom
it: Personalizzato

en: Button
it: Pulsante

en: Custom format
it: Formato personalizzato

en: Date and time
it: Data e ora

en: Date type
it: Tipo di data

en: Date only
it: Solo data

en: @name format: @date
it: Formato @name: @date
