Facets Form (1.1.0) - en to es translation catalogue (21 entries)

en: Submit
es: Enviar

en: Search
es: Buscar

en: Label
es: Etiqueta

en: Format
es: Formato

en: Last month
es: El mes pasado

en: Date format
es: Formato de fecha

en: To
es: Para

en: From
es: Desde

en: Custom
es: Personalizado

en: Button
es: Botón

en: Facets
es: Facetas

en: This week
es: Esta semana

en: This month
es: Este mes

en: Custom format
es: Formato personalizado

en: Last week
es: la semana pasada

en: Date and time
es: Fecha y hora

en: Date type
es: Tipo de fecha

en: Submit button
es: Botón enviar

en: Date only
es: Sólo fecha

en: @name format: @date
es: @name formato: @date

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
es: Compruebe <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">la documentación para formatos de fecha de PHP</a>.
