Facets Form (1.1.0) - en to pl translation catalogue (19 entries)

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Search
pl: Szukaj

en: Label
pl: Etykieta

en: Last month
pl: Poprzedni miesiąc

en: Date format
pl: Format daty

en: To
pl: Do

en: From
pl: Od

en: Custom
pl: Własne

en: Button
pl: Przycisk

en: Facets
pl: Fasety

en: This week
pl: Ten tydzień

en: This month
pl: Ten miesiąc

en: Custom format
pl: Własny format

en: Last week
pl: Poprzedni tydzień

en: Date and time
pl: Data i czas

en: Date type
pl: Typ daty

en: Date only
pl: Tylko data

en: @name format: @date
pl: Format @name: @date

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
pl: Zobacz <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">dokumentację PHP dla formatów daty</a>.
