Facets Form (1.2.0) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Submit
hu: Beküldés

en: Search
hu: Keresés

en: Label
hu: Címke

en: Format
hu: Formátum

en: Last month
hu: Múlt hónapban

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Custom
hu: Egyéni

en: Button
hu: Nyomógomb

en: Facets
hu: Finomítók

en: This week
hu: A héten

en: This month
hu: Ebben a hónapban

en: Custom format
hu: Egyéni formátum

en: Last week
hu: Múlt hét

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: Date type
hu: Adattípus

en: Date only
hu: Csak dátum

en: @name format: @date
hu: @name forma: @date

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
hu: További tudnivaló <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">a PHP dátumformátum dokumentációban</a> található (angol nyelven).
