FAQ Field (8.x-1.1) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: None
hi: कोई नहीं

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Question
hi: सवाल

en: Active
hi: सक्रिय

en: Textfield
hi: पाठ का क्षेत्र

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Duration
hi: अवधि

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: About
hi: के बारे में

en: Text format
hi: पाठ प्रारूप
