FAQ Field (8.x-1.1) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: None
tr: Hiçbiri

en: Default
tr: Varsayılan

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Event
tr: Olay

en: Question
tr: Soru

en: Answer
tr: Cevap

en: Active
tr: Etkin

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Duration
tr: Süre

en: Collapsible
tr: Açılır-Kapanır

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Bullet list
tr: Madde işaretli liste

en: Usage
tr: Kullanım

en: About
tr: Hakkında

en: Fieldset
tr: Alan kümesi (fieldset)

en: Text format
tr: Metin biçimi

en: Field types
tr: Alan tipleri
