FAQ Field (8.x-1.1) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: Content
uk: Вміст

en: None
uk: Немає

en: Default
uk: Базово

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Event
uk: Подія

en: Question
uk: Питання

en: Answer
uk: Відповідь

en: Active
uk: Активно

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Duration
uk: Тривалість

en: Collapsible
uk: Згортуване

en: Fill
uk: Залити

en: Default value
uk: Базове значення

en: Auto
uk: Авто

en: Bullet list
uk: Ненумерований список

en: Usage
uk: Використання

en: About
uk: Про модуль

en: Question length
uk: Довжина питання

en: Accordion
uk: Акордеон

en: Fieldset
uk: Набір полів

en: Textarea
uk: Текстова область

en: Text format
uk: Текстовий формат

en: Definition list
uk: Список визначень

en: Easing
uk: Ослаблення

en: Field types
uk: Типи полів

en: How to use
uk: Як користуватися

en: Simple text
uk: Простий текст
