FAQ Field (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: None
it: Nessuno

en: Default
it: Predefinito

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Event
it: Evento

en: Question
it: Domanda

en: Answer
it: Risposta

en: Active
it: Attivo

en: Textfield
it: Campo testo

en: Configuration
it: Configurazione

en: Duration
it: Durata

en: Collapsible
it: Richiudibile

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Bullet list
it: Lista puntata

en: Usage
it: Utilizzo

en: About
it: Informazioni

en: Question length
it: Lunghezza domanda

en: Animation settings
it: Impostazioni animazione

en: Fieldset
it: Riquadro

en: Textarea
it: Area di testo

en: Text format
it: Formato del testo

en: Field types
it: Tipi di campo
