FAQ Field (8.x-1.1) - en to pl translation catalogue (37 entries)

en: Content
pl: Zawartość

en: None
pl: Brak

en: Default
pl: Domyślny

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Event
pl: Termin

en: Question
pl: Pytanie

en: Answer
pl: Odpowiedź

en: Active
pl: Aktywne

en: Textfield
pl: Pole tekstowe

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Collapsible
pl: Zwijalne

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Bullet list
pl: Wypunktowana lista

en: Usage
pl: Użycie

en: About
pl: O stronie

en: Question length
pl: Długość pytania

en: Animation settings
pl: Ustawienia animacji

en: The event on which to trigger the accordion.
pl: Zdarzenie, które wywołuje akordeon.

en: Fieldset
pl: Grupa pól

en: Textarea
pl: Obszar tekstowy

en: Text format
pl: Format tekstu

en: If set, the highest content part is used as height reference for all other parts. Provides more consistent animations.
pl: Jeśli skonfigurowano, najwyższa część treści używana jest jako odniesienie wysokości dla wszystkich pozostałych części treści. Zapewnia bardziej spójne animacje.

en: Auto height
pl: Automatyczna wysokość

en: Field types
pl: Typy pól

en: Number of rows used for the answer textarea.
pl: Liczba rzędów pola tekstowego z odpowiedzią.

en: Answer widget
pl: Widget odpowiedzi

en: Format to filter FAQ field answer content.
pl: Format filtra dla odpowiedzi.

en: Maximum length of questions (Between 10-255).
pl: Maksymalna długość pytań (pomiędzy 10-255).

en: Question input title
pl: Etykieta pola z pytaniem

en: Custom title of question input.
pl: Własna etykieta pola z pytaniem.

en: Answer input title
pl: Etykieta pola z odpowiedzią

en: Custom title of answer input.
pl: Własna etykieta pola odpowiedź.

en: Question rows
pl: Ilość rzędów pola z pytaniem

en: Number of rows used for the question textfield/textarea.
pl: Liczba rzędów pola tekstowego z pytaniem.

en: Numeric list
pl: Lista numeryczna

en: <ol> - Numeric list
pl: <ol> - lista numeryczna
