farmOS FarmLab (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Description
de: Beschreibung

en: Field
de: Feld

en: Notes
de: Hinweise

en: Selected
de: Ausgewählt

en: Server settings
de: Servereinstellungen

en: Farm
de: Bauernhof

en: Connect
de: Verbinden

en: Account
de: Benutzerkonto

en: subscribed
de: Abonniert

en: unsubscribed
de: abbestellt

en: Paddock
de: Koppel

en: Select assets
de: Assets auswählen

en: Lot number
de: Chargennummer

en: Land asset
de: Land-Asset

en: Land type
de: Land-Typ

en: Farm name
de: Farm Name
