farmOS LOOC-C (1.0.1) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Description
id: Deskripsi

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Page
id: Halaman

en: Filter
id: Saring

en: Method
id: Metode

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
