Farm Template (1.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (37 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Log
ar: السجل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Quantity
ar: الكمية

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Weight
ar: الوزن

en: Multiple
ar: متعدد

en: Required
ar: ضروري

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Region
ar: المنطقة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Fields
ar: الحقول

en: Textfield
ar: حقل نص

en: Template
ar: القالب

en: Hidden
ar: مخفي

en: Workflow
ar: سيرة العمل

en: Templates
ar: القوالب

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Manage fields
ar: تسيير الحقول

en: Add field
ar: أضف خانة

en: Text area
ar: مساحة نص

en: Form
ar: النموذج

en: Field settings
ar: إعدادات الحقل

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Field description
ar: وصف الحقل

en: Default values
ar: القيم الافتراضية

en: Third party settings
ar: إعدادات الطرف الثالث

en: Target entity type
ar: نوع الكيان المستهدف
