Farm Template (1.0.0-alpha1) - en to gu translation catalogue (30 entries)

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Log
gu: નોંધણી

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Weight
gu: તરલતા

en: Multiple
gu: અનેક

en: Required
gu: જરૂરી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: Field name
gu: ક્ષેત્રનું નામ

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Textfield
gu: લખાણ ક્ષેત્ર

en: Hidden
gu: છુપાયેલુ

en: Default value
gu: મૂળભૂત કિંમત

en: Select
gu: પસંદ કરો

en: Manage fields
gu: ક્ષેત્ર વ્યવસ્થાપન

en: Add field
gu: ક્ષેત્ર ઉમેરો

en: Text area
gu: લખાણ વિસ્તાર

en: Autocomplete
gu: સ્વત: પૂર્ણ

en: Bundle
gu: બંડલ

en: Default values
gu: મૂળભૂત કિંમતો

en: Widget type machine name
gu: વિજેટ પ્રકાર મશીન નામ
