Farm Template (1.0.0-alpha1) - en to he translation catalogue (39 entries)

en: Value
he: ערך

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Log
he: יומן פעילות

en: Enabled
he: מופעל

en: Quantity
he: כמות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: Weight
he: משקל

en: Multiple
he: מרובה

en: Required
he: נדרש

en: Settings
he: הגדרות

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Region
he: איזור

en: Field name
he: שם שדה

en: Fields
he: שדות

en: Textfield
he: שדה טקסט

en: Hidden
he: מוסתר

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: Units
he: יחידות

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Select
he: בחר

en: Manage fields
he: ניהול שדות

en: Add field
he: הוספת שדה

en: Text area
he: איזור טקסט

en: Form
he: טופס

en: Field settings
he: הגדרות שדה

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Bundle
he: חבילה

en: Checkbox
he: תיבת סימון

en: Default values
he: ערכי ברירת מחדל

en: An autocomplete text field.
he: שדה טקסט עם השלמה אוטומטית.

en: Third party settings
he: הגדרות צד שלישי

en: Target entity type
he: סוג יישות המטרה

en: Widget type machine name
he: שם מכונה לסוג הווידג'ט
