Farm Template (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (34 entries)

en: Value
hi: मान

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Log
hi: गतिविधि संदेश

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Quantity
hi: मात्रा

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Multiple
hi: विभिन्न

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Region
hi: क्षेत्र

en: ID
hi: आईडी

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Textfield
hi: पाठ का क्षेत्र

en: Template
hi: फर्मा

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Workflow
hi: कार्यप्रवाह

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण

en: Bundle
hi: पोटली

en: Default values
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्यों

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी

en: An autocomplete text field.
hi: एक स्वत: पूर्ण पाठ क्षेत्र ।

en: Third party settings
hi: तीसरी पार्टी सेटिंग

en: Target entity type
hi: लक्ष्य इकाई प्रकार

en: Widget type machine name
hi: विजेट प्रकार की मशीन नाम
