Farm Template (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (36 entries)

en: Value
oc: Valor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Log
oc: Jornal

en: Enabled
oc: Activat

en: Quantity
oc: Quantitat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Multiple
oc: Multipla

en: Required
oc: Requesit

en: Settings
oc: Paramètres

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Fields
oc: Camps

en: Template
oc: Modèl

en: Hidden
oc: Amagat

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Units
oc: Unitats

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Select
oc: Seleccionar

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Add field
oc: Apondre un camp

en: Text area
oc: Zòna de tèxte

en: Form
oc: Formulari

en: Field settings
oc: Paramètres del camp

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Bundle
oc: Paquet

en: Default values
oc: Valara per defaut

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Datetime
oc: Datatime
