Farm Template (1.0.0-alpha1) - en to th translation catalogue (29 entries)

en: Value
th: ค่า

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Log
th: บันทึกข้อความ

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Quantity
th: จำนวน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Required
th: จำเป็น

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: ID
th: ไอดี

en: Field name
th: ชื่อช่องรับข้อมูล

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Workflow
th: ขั้นตอนการทำงาน

en: Units
th: หน่วย

en: Select
th: เลือก

en: Manage fields
th: จัดการช่องรับข้อมูล

en: Add field
th: เพิ่มช่องรับข้อมูล

en: Text area
th: พื้นที่ข้อความ

en: Field settings
th: การตั้งค่าช่องรับข้อมูล

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี
