Farm Template (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (54 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Log
uk: Журнал

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Quantity
uk: Кількість

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Multiple
uk: Декілька значень

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Settings
uk: Налаштування

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Region
uk: Область

en: Field ID
uk: ID поля

en: Field name
uk: Назва поля

en: Fields
uk: Поля

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Default Value
uk: Типове значення

en: Template
uk: Шаблон

en: Add template
uk: Додати шаблон

en: Hidden
uk: Приховано

en: Workflow
uk: Документообіг

en: Units
uk: Одиниці

en: Templates
uk: Шаблони

en: Asset
uk: Активи

en: Default value
uk: Базове значення

en: Select
uk: Вибір

en: Manage fields
uk: Керувати полями

en: Add field
uk: Додати поле

en: Text area
uk: Текстова область

en: Form
uk: Форма

en: Field settings
uk: Налаштування поля

en: Field Name
uk: Ім'я поля

en: Autocomplete
uk: Автодоповнення

en: Bundle
uk: Пакет

en: Checkbox
uk: Прапорець

en: Field description
uk: Опис поля

en: Edit template
uk: Редагувати шаблон

en: Default values
uk: Базові значення

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Widget configuration
uk: Конфігурація віджета

en: Hide label
uk: Приховати мітку

en: Datetime
uk: Дата і час

en: An autocomplete text field.
uk: Текстове поле автодоповнення .

en: Third party settings
uk: Сторонні налаштування

en: Measure
uk: Міра

en: No fields.
uk: Поля відсутні.

en: Target entity type
uk: Тип цільової сутності

en: Widget type machine name
uk: Машинна назва типу віджета
