Farm Template (1.0.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (35 entries)

en: Value
vi: Giá trị

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Remove
vi: Xoá

en: Description
vi: Mô tả

en: Log
vi: Bản ghi

en: Enabled
vi: Bật

en: Quantity
vi: Số lượng

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Edit
vi: Sửa

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Multiple
vi: Nhiều

en: Required
vi: Bắt buộc

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Field
vi: Trường

en: Label
vi: Nhãn

en: Save
vi: Lưu

en: Region
vi: Vùng

en: ID
vi: Mã

en: Field name
vi: Tên trường

en: Fields
vi: Các trường

en: Textfield
vi: Trường văn bản

en: Template
vi: Mẫu

en: Hidden
vi: Ẩn

en: Workflow
vi: Luồng công việc

en: Units
vi: Đơn vị

en: Default value
vi: Giá trị mặc định

en: Select
vi: Chọn

en: Manage fields
vi: Quản lý trường

en: Add field
vi: Thêm trường

en: Text area
vi: Vùng văn bản

en: Form
vi: Biểu mẫu

en: Field settings
vi: Cài đặt trường dữ liệu

en: Autocomplete
vi: Tự động điền nốt

en: Hide label
vi: Ẩn nhãn
