Farm Template (1.0.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (44 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: Log
fa: گزارش

en: Enabled
fa: فعال

en: Quantity
fa: تعداد

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Multiple
fa: چندین

en: Required
fa: اجباری

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Region
fa: ناحیه

en: ID
fa: شناسه

en: Field ID
fa: شناسه فیلد

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Fields
fa: فیلدها

en: Textfield
fa: فیلد متنی

en: Template
fa: قالب

en: Hidden
fa: پنهان

en: Workflow
fa: جریان کار

en: Units
fa: واحدها

en: Templates
fa: قالب‌ها

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Select
fa: انتخاب

en: Manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: Add field
fa: افزودن فیلد

en: Text area
fa: ناحیه متن

en: Form
fa: فرم

en: Field settings
fa: تنظیمات فیلد

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Bundle
fa: بسته

en: Field label
fa: برچسب فیلد

en: Default values
fa: مقادیر پیش‌فرض

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: An autocomplete text field.
fa: یک فیلد متنی autocomplete

en: Third party settings
fa: تنظیمات ثانویه

en: Target entity type
fa: نوع عنصر مرجع

en: Widget type machine name
fa: نام ماشینی نوع اجزا
