Farm Template (1.0.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (51 entries)

en: Value
nl: Waarde

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Multiple
nl: Meerdere

en: Required
nl: Verplicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Field
nl: Veld

en: Save
nl: Opslaan

en: Region
nl: Gebied

en: Field ID
nl: Veld-ID

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Fields
nl: Velden

en: Textfield
nl: Tekstveld

en: Default Value
nl: Standaardwaarde

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Units
nl: Eenheden

en: Asset
nl: Bedrijfsmiddel

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Select
nl: Selecteren

en: Manage fields
nl: Velden beheren

en: Add field
nl: Veld toevoegen

en: Text area
nl: Tekstveld

en: Form
nl: Formulier

en: Field settings
nl: Veldinstellingen

en: Field Name
nl: Veldnaam

en: Autocomplete
nl: Automatisch aanvullen

en: Bundle
nl: Bundel

en: Checkbox
nl: Keuzevakje

en: Field description
nl: Veldbeschrijving

en: Field label
nl: Veldlabel

en: Edit template
nl: Template bewerken

en: Default values
nl: Standaardwaarden

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Hide label
nl: Label verbergen

en: Datetime
nl: Datumtijd

en: An autocomplete text field.
nl: Een automatisch aanvullen-tekstveld.

en: Manage Fields
nl: Velden beheren

en: Third party settings
nl: Instellingen van derden

en: No fields.
nl: Geen velden.

en: Quantity label
nl: Hoeveelheidslabel

en: Target entity type
nl: Doelentiteitstype

en: Widget type machine name
nl: Systeemnaam widgettype

en: Quantity units
nl: Hoeveelheidseenheid

en: Quantity measure
nl: Hoeveelheidsmaat
