Farm Template (1.0.0-alpha3) - en to sv translation catalogue (53 entries)

en: Value
sv: Värde

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Log
sv: Logg

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Quantity
sv: Antal

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Weight
sv: Vikt

en: Multiple
sv: Flerval

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Field ID
sv: ID för fält

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Fields
sv: Fält

en: Textfield
sv: Textfält

en: Template
sv: Mall

en: Hidden
sv: Dold

en: Workflow
sv: Arbetsflöde

en: Units
sv: Enheter

en: Templates
sv: Mallar

en: Asset
sv: Tillgång

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Select
sv: Välj

en: Manage fields
sv: Hantera fält

en: Add field
sv: Lägg till fält

en: Text area
sv: Textfält

en: Form
sv: Formulär

en: Field settings
sv: Inställningar för fält

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Checkbox
sv: Kryssruta

en: Field description
sv: Fältbeskrivning

en: Field label
sv: Fältetikett

en: Edit template
sv: Redigera mall

en: Default values
sv: Förvalda värden

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: Datetime
sv: Tidsdatum

en: An autocomplete text field.
sv: Ett automatiskt kompletterande textfält.

en: Third party settings
sv: Tredjepartsinställningar

en: Measure
sv: Mäta

en: No fields.
sv: Inga fält

en: Quantity label
sv: Kvantitets etikett

en: Target entity type
sv: Mål för objektstyp

en: Widget type machine name
sv: Maskinläsbart namn för gränssnittskomponent

en: Quantity units
sv: Kvantitetsenheter

en: farmOS Contrib
sv: farmOS Bidrag

en: Quantity measure
sv: Kvantitetsmått
