Farm Template (1.0.0-alpha3) - en to bn translation catalogue (14 entries)

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Workflow
bn: কাজের ধারা
