Farm Template (1.0.0-alpha3) - en to cs translation catalogue (39 entries)

en: Value
cs: Hodnota

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Quantity
cs: Množství

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: Multiple
cs: Vícenásobná

en: Required
cs: Povinné

en: Settings
cs: Nastavení

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Field name
cs: Název pole

en: Fields
cs: Pole

en: Textfield
cs: Textové pole

en: Template
cs: Šablona

en: Hidden
cs: Skryté

en: Workflow
cs: Postup práce

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Select
cs: Vybrat

en: Manage fields
cs: Správa polí

en: Add field
cs: Přidat pole

en: Text area
cs: Textová oblast

en: Form
cs: Formulář

en: Field settings
cs: Nastavení pole

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Field label
cs: Popisek pole

en: Default values
cs: Výchozí hodnoty

en: Entity ID
cs: ID entity

en: Hide label
cs: Skrýt popisek

en: Datetime
cs: Datum a čas

en: An autocomplete text field.
cs: Textové pole s automatickým dokončováním.

en: Third party settings
cs: Nastavení třetích stran

en: Target entity type
cs: Typ cílové entity

en: Widget type machine name
cs: Strojový název typu widgetu
