Farm Template (1.0.0-alpha3) - en to da translation catalogue (43 entries)

en: Value
da: Værdi

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Quantity
da: Mængde

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: Multiple
da: Flere

en: Required
da: Obligatorisk

en: Settings
da: Indstillinger

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Field ID
da: Felt ID

en: Field name
da: Feltnavn

en: Fields
da: Felter

en: Textfield
da: Tekstfelt

en: Template
da: Skabelon

en: Add template
da: Tilføj skabelon

en: Hidden
da: Skjult

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: Units
da: Enheder

en: Templates
da: Skabeloner

en: Default value
da: Standardværdi

en: Select
da: Vælg

en: Manage fields
da: Håndtér felter

en: Add field
da: Tilføj felt

en: Text area
da: Tekstområde

en: Form
da: Formular

en: Field settings
da: Feltindstillinger

en: Field Name
da: Feltnavn

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: Field description
da: Felt beskrivelse

en: Field label
da: Feltmærkat

en: Default values
da: Standardværdier

en: Hide label
da: Skjul label

en: An autocomplete text field.
da: Et tekstfelt med autofuldførelse.

en: Third party settings
da: Tredjepartsindstillinger

en: Target entity type
da: Entitetstypemål

en: Widget type machine name
da: Maskinnavn for widgettype
