Farm Template (1.0.0-alpha3) - en to el translation catalogue (40 entries)

en: Value
el: Αξία

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Log
el: Ημερολόγιο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Weight
el: Βάρος

en: Multiple
el: Πολλαπλή

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Region
el: Περιοχή

en: Field ID
el: ID πεδίου

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: Textfield
el: Πεδίο κειμένου

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: Units
el: Μονάδες

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Select
el: Επιλογή

en: Manage fields
el: Διαχείριση πεδίων

en: Add field
el: Προσθήκη πεδίου

en: Form
el: Φόρμα

en: Field settings
el: Ρυθμίσεις πεδίου

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Default values
el: Προκαθορισμένες τιμές

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Datetime
el: Ημερομηνία και Ώρα

en: An autocomplete text field.
el: Ένα αυτοσυμπληρούμενο πεδίο κειμένου.

en: Third party settings
el: Ρυθμίσεις τρίτων

en: Target entity type
el: Τύπος οντότητας προορισμού

en: Widget type machine name
el: Όνομα μηχανής του τύπου του γραφικού συστατικού
