Farm Template (1.0.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (51 entries)

en: Value
fr: Valeur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Log
fr: Journal

en: Enabled
fr: Activé

en: Quantity
fr: Quantité

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Required
fr: Requis

en: Settings
fr: Paramètres

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Region
fr: Région

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Field ID
fr: identifiant (ID) de champ

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Fields
fr: Champs

en: Textfield
fr: Champ texte

en: Default Value
fr: Valeur par défaut

en: Template
fr: Gabarit

en: Add template
fr: Ajouter un gabarit

en: Hidden
fr: Caché

en: Workflow
fr: Processus

en: Units
fr: Unités

en: Templates
fr: Modèles

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Select
fr: Sélectionner

en: Manage fields
fr: Gérer les champs

en: Add field
fr: Ajouter un champ

en: Text area
fr: Zone de texte

en: Form
fr: Formulaire

en: Field settings
fr: Paramètres du champ

en: Field Name
fr: Nom du champ

en: Autocomplete
fr: Autocomplétion

en: Bundle
fr: Type

en: Checkbox
fr: Case à cocher

en: Field description
fr: Description du champ

en: Field label
fr: Étiquette du champ

en: Default values
fr: Valeurs par défaut

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Widget configuration
fr: Configuration du widget

en: Hide label
fr: Cacher l'étiquette

en: An autocomplete text field.
fr: Un champ de texte à autocomplétion.

en: Third party settings
fr: Paramètres des tierces-parties

en: Measure
fr: Mesure

en: No fields.
fr: Pas de champs.

en: Target entity type
fr: Type d'entité cible

en: Widget type machine name
fr: Nom système du type de widget
