Farm Template (1.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (43 entries)

en: Value
it: Valore

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Quantity
it: Quantità

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Multiple
it: Multipla

en: Required
it: Obbligatorio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Region
it: Regione

en: Field ID
it: ID Campo

en: Field name
it: Nome del campo

en: Fields
it: Campi

en: Textfield
it: Campo testo

en: Hidden
it: Nascosto

en: Units
it: Unità

en: Templates
it: Template

en: Asset
it: Risorsa

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Select
it: Scegliere

en: Manage fields
it: Gestisci campi

en: Add field
it: Aggiungi campo

en: Text area
it: Area di testo

en: Field settings
it: Impostazioni campo

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: Field description
it: Descrizione del campo

en: Field label
it: Etichetta del campo

en: Default values
it: Valori di default

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Hide label
it: Nascondi etichetta

en: Datetime
it: Data e ora

en: An autocomplete text field.
it: Un campo di testo con autocompletamento.

en: Third party settings
it: Impostazioni di terze parti

en: Measure
it: Misura

en: Target entity type
it: Il tipo di entità target

en: Widget type machine name
it: Nome macchina del tipo di widget

en: Quantity units
it: Unità di quantità
