Farm Template (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Value
ja: 値

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Log
ja: ログ

en: Enabled
ja: 有効

en: Quantity
ja: 数量

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Multiple
ja: 複数

en: Required
ja: 必須

en: Settings
ja: 設定

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Region
ja: リージョン

en: Field ID
ja: フィールドID

en: Field name
ja: フィールド名

en: Fields
ja: フィールド

en: Textfield
ja: テキストフィールド

en: Default Value
ja: デフォルト値

en: Template
ja: テンプレート

en: Hidden
ja: 非表示

en: Workflow
ja: ワークフロー

en: Units
ja: 単位

en: Templates
ja: テンプレート

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Select
ja: 選択

en: Manage fields
ja: フィールドの管理

en: Add field
ja: フィールドの追加

en: Text area
ja: テキストエリア

en: Form
ja: フォーム

en: Field settings
ja: フィールドの設定

en: Field Name
ja: フィールド名

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: Bundle
ja: バンドル

en: Checkbox
ja: チェックボックス

en: Field description
ja: フィールドの説明

en: Default values
ja: デフォルト値

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Datetime
ja: 日時

en: An autocomplete text field.
ja: 自動補完されるテキストフィールド。

en: Third party settings
ja: サードパーティ設定

en: Target entity type
ja: 対象エンティティタイプ

en: Widget type machine name
ja: ウィジェットタイプのシステム内部名称
