Farm Template (1.0.0-alpha3) - en to jv translation catalogue (22 entries)

en: Value
jv: Biji

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Enabled
jv: Urip

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Edit
jv: Sunting

en: Weight
jv: Urutan

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Settings
jv: Sétingan

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Fields
jv: Field

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Workflow
jv: Alur kerja

en: Default value
jv: Biji gawan

en: Manage fields
jv: Nata field

en: Add field
jv: Tambah field

en: Field settings
jv: Sétingan field

en: Entity ID
jv: ID Entiti
