Farm Template (1.0.0-alpha3) - en to kn translation catalogue (25 entries)

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Quantity
kn: ರಾಶಿ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Multiple
kn: ಅನೇಕ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Units
kn: ಘಟಕಗಳು

en: Templates
kn: ಮಾದರಿಗಳು

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Field Name
kn: ಕ್ಷೇತ್ರದ ಹೆಸರು

en: Autocomplete
kn: ಸ್ವಯಂಪೂರ್ಣಗೊಳಿಕೆ
