Farm Template (1.0.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Ativado

en: Quantity
pt: Quantidade

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Multiple
pt: Múltiplo

en: Required
pt: Obrigatório

en: Settings
pt: Definições

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Region
pt: Região

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Fields
pt: Campos

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Hidden
pt: Oculto

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Units
pt: Unidades

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Select
pt: Selecionar

en: Manage fields
pt: Gerir campos

en: Add field
pt: Adicionar campo

en: Text area
pt: Área de texto

en: Form
pt: Formulário

en: Field settings
pt: Configurações do campo

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Default values
pt: Valores predefinidos

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: An autocomplete text field.
pt: Um campo de texto de "autocomplete".

en: Third party settings
pt: Definições de terceiros

en: Target entity type
pt: Tipo de entidade de destino

en: Widget type machine name
pt: Nome de máquina do tipo de widget
