Farm Template (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (53 entries)

en: Value
ru: Значение

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Log
ru: Журнал

en: Enabled
ru: Включено

en: Quantity
ru: Количество

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: Multiple
ru: Множественная

en: Required
ru: Обязательно

en: Settings
ru: Настройки

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Region
ru: Область

en: Field ID
ru: ID поля

en: Field name
ru: Имя поля

en: Fields
ru: Поля

en: Textfield
ru: Текстовое поле

en: Default Value
ru: Значение по умолчанию

en: Template
ru: Шаблон

en: Add template
ru: Добавить шаблон

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Workflow
ru: Порядок действий

en: Units
ru: Единицы

en: Templates
ru: Шаблоны

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Select
ru: Выбрать

en: Manage fields
ru: Управление полями

en: Add field
ru: Добавить поле

en: Text area
ru: Текстовая область

en: Form
ru: Форма

en: Field settings
ru: Настройки поля

en: Field Name
ru: Название поля

en: Autocomplete
ru: Автодополнение

en: Bundle
ru: Набор

en: Checkbox
ru: Флажок

en: Field description
ru: Описание поля

en: Field label
ru: Метка поля

en: Edit template
ru: Редактировать шаблон

en: Default values
ru: Значения по умолчанию

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: Hide label
ru: Скрыть метку

en: Datetime
ru: Дата

en: An autocomplete text field.
ru: Текстовое поле с автодополнением.

en: Third party settings
ru: Сторонние настройки

en: No fields.
ru: Поля отсутствуют.

en: Target entity type
ru: Целевой тип сущности

en: Widget type machine name
ru: Машинное имя типа виджета

en: Default unit
ru: Единица измерения по умолчанию
