Farm Template (1.0.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Log
tr: Günlük kayıtları

en: Enabled
tr: Etkin

en: Quantity
tr: Miktar

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Multiple
tr: Çoklu

en: Required
tr: Zorunlu

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Region
tr: Bölge

en: Field ID
tr: Alan kimliği

en: Field name
tr: Alan adı

en: Fields
tr: Alanlar

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Template
tr: Şablon

en: Add template
tr: Şablon ekle

en: Hidden
tr: Gizli

en: Workflow
tr: İş akışı

en: Units
tr: Birimler

en: Templates
tr: Şablonlar

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Select
tr: Seç

en: Manage fields
tr: Alanları yönet

en: Add field
tr: Alan ekle

en: Text area
tr: Yazı alanı

en: Field settings
tr: Alan ayarları

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Field description
tr: Alan açıklaması

en: Default values
tr: Varsayılan değerler

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Datetime
tr: Tarih/Saat

en: An autocomplete text field.
tr: Otomatik tamamlama metin alanı.

en: Third party settings
tr: Üçüncü parti ayarları

en: Target entity type
tr: Hedef varlık tipi

en: Widget type machine name
tr: Arayüz nesnesi tipi makine adı
