farmOS_land_drawing_tool (1.0.5) - en to sv translation catalogue (20 entries)

en: Type
sv: Typ

en: Name
sv: Namn

en: Import
sv: Importera

en: Icon
sv: Ikon

en: Other
sv: Övriga

en: other
sv: andra

en: Choose file...
sv: Välj fil...

en: farmOS Contrib
sv: farmOS Bidrag

en: Provides a land drawing tool for farmOS
sv: Tillhandahåller ett markritningsverktyg för farmOS

en: Draw Land assets
sv: Rita marktillgångar

en: Unnamed Land Asset
sv: Namnlös marktillgång

en: Unsaved Land Assets
sv: Osparade marktillgångar

en: Save Land assets
sv: Spara marktillgångar

en: Import @count item(s) to map (unsaved)
sv: Importera @count objekt till kartan (osparade)

en: Selected file "@fileName" has an unsupported extension.
sv: Den valda filen "@fileName" har ett tillägg som inte stöds.

en: Import failed: @reason
sv: Import misslyckades: @reason

en: Generate Beds
sv: Generera odlingsbäddar

en: Start bed generator
sv: Starta odlingsbäddsgenerator

en: Once the two anchors have been selected, the bed generator will display a preview of the beds and a number of input boxes that affect the quantity, dimensions, and spacing of the beds.
sv: När de två ankarna har valts kommer bäddgeneratorn att visa en förhandsvisning av bäddarna och ett antal inmatningsrutor som påverkar bäddarnas kvantitet, dimensioner och avstånd.

en: While the bed generator is active, the normal drawing controls are hidden. Either complete or cancel the bed generator workflow to return to the normal drawing workflow.
sv: Medan bäddgeneratorn är aktiv är de normala ritkontrollerna dolda. Slutför eller avbryt arbetsflödet för bäddgeneratorn för att återgå till det normala ritningsarbetsflödet.
