Fastly (4.0.3) - en to bn translation catalogue (19 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: File
bn: ফাইল

en: None
bn: একটিও নয়

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Upload
bn: আপলোড

en: Module
bn: মডিউল

en: Width
bn: প্রস্থ

en: General
bn: সাধারণ

en: Account settings
bn: একাউন্ট সেটিংস

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Reports
bn: রিপোর্ট
