Fastly (8.x-3.13) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: Add
id: Tambah

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Upload
id: Unggah

en: Module
id: Modul

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: General
id: Umum

en: API key
id: Kunci API

en: Browser
id: Peramban

en: Account settings
id: Pengaturan keanggotaan

en: About
id: Tentang

en: Reports
id: Laporan

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Link image to
id: Tautkan gambar ke

en: Linked to content
id: Ditautkan ke konten

en: Linked to file
id: Ditautkan ke berkas

en: Nothing
id: Tidak ada

en: Purge - reverse proxies & CDNs
id: Bersihkan - reverse proxies & CDN
