Fastly (8.x-3.14) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: File
hi: फ़ाइल

en: None
hi: कोई नहीं

en: Add
hi: जोड़ें

en: Format
hi: प्रारूप

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Upload
hi: अपलोड

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: General
hi: सामान्य

en: Rules
hi: नियम

en: Browser
hi: ब्राउज़र

en: Account settings
hi: खाता संचालन

en: About
hi: के बारे में

en: Reports
hi: रपट

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Link image to
hi: छवि को संबद्ध(लिंक) करे

en: Linked to content
hi: सामग्री के लिए लिंक

en: Linked to file
hi: फाइल से लिंक हो गया.

en: Nothing
hi: कुछ नहीं
