Fasttoggle (8.x-2.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: enable
fr: activer

en: disabled
fr: désactivé

en: Roles
fr: Rôles

en: blocked
fr: bloqué

en: Nodes
fr: Nœuds

en: Users
fr: Utilisateurs

en: block
fr: bloc

en: published
fr: publié

en: not published
fr: non publié

en: unpublish
fr: dépublier

en: publish
fr: publier

en: activate
fr: activer

en: not sticky
fr: non épinglé

en: sticky
fr: épinglé

en: not promoted
fr: non promu

en: promoted
fr: promu

en: disable
fr: désactiver

en: read/write
fr: lecture/écriture

en: attribute
fr: attribut
