Fasttoggle (8.x-2.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: enable
tr: etkinleştir

en: disabled
tr: etkin değil

en: Administration
tr: Yönetim

en: Roles
tr: Roller

en: blocked
tr: engellenmiş

en: Nodes
tr: Düğümler

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: block
tr: blok

en: published
tr: yayında

en: not published
tr: yayında değil

en: publish
tr: Yayınla

en: not sticky
tr: sabit değil

en: sticky
tr: sabit

en: not promoted
tr: ana sayfaya yükseltilmemiş

en: promoted
tr: ana sayfaya yükseltilmiş

en: disable
tr: devre dışı bırak

en: attribute
tr: öznitelik
