Fasttoggle (8.x-2.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: enable
hi: सक्षम

en: disabled
hi: अक्षम

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Roles
hi: भूमिका

en: blocked
hi: बंद

en: Nodes
hi: नोड्स

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: block
hi: ब्लॉक

en: published
hi: प्रकाशित

en: not published
hi: अप्रकाशित

en: not sticky
hi: अग्रसर नहीं

en: sticky
hi: अग्रसर

en: not promoted
hi: मुखपृष्ठ से हटाया हुआ

en: promoted
hi: मुखपृष्ठ पर भेजा हुआ

en: disable
hi: अक्षम करना
