Fasttoggle (8.x-2.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (20 entries)

en: enable
ro: activare

en: disabled
ro: dezactivat

en: Administration
ro: Administrare

en: Roles
ro: Roluri

en: blocked
ro: blocat

en: Nodes
ro: Noduri

en: Users
ro: Utilizatori

en: block
ro: bloc

en: published
ro: publicat

en: not published
ro: nepublicat

en: Fasttoggle
ro: Comutare rapidă

en: Label style
ro: Stil etichetă

en: Select what kind of labels you want for fasttoggle links. See the README.txt for information about providing your own labels.
ro: Selectați ce tip de etichete doriți pentru link-urile de comutare rapidă. Consultați README.txt pentru informații privind propriile dvs. etichete.

en: Status (reflects the current state, e.g. "published", "active")
ro: Stare (reflectă starea curentă, ex: "publicat", "activ")

en: Action (shows what happens upon a click, e.g. "unpublish", "block")
ro: Acţiune (arată ce se întâmplă la un clic, de ex: "nepublicare", "blocare")

en: not sticky
ro: nu este lipicios

en: sticky
ro: lipicios

en: not promoted
ro: nepromovat

en: promoted
ro: promovat

en: disable
ro: dezactivare
