Fasttoggle (8.x-2.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: enable
uk: увімкнути

en: disabled
uk: вимкнено

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Roles
uk: Ролі

en: blocked
uk: заблоковано

en: Nodes
uk: Матеріали

en: Users
uk: Користувачі

en: block
uk: блок

en: published
uk: опубліковано

en: not published
uk: не опубліковано

en: unpublish
uk: не публікувати

en: publish
uk: опублікувати

en: Fasttoggle
uk: Швидкий Перемикач

en: Select what kind of labels you want for fasttoggle links. See the README.txt for information about providing your own labels.
uk: Укажіть якого стилю ярлики необхідно використовувати. Ознайомившись із довідником користувача можна вказати свої власні (тільки для експертів).

en: Custom (configure in your settings.php)
uk: Власні настроювання (задається у файлі &#147;settings.php&#148;)

en: make sticky
uk: закріпити вгорі

en: promote
uk: просування

en: demote
uk: зняти з головної

en: activate
uk: активація

en: not sticky
uk: не прикріплене

en: sticky
uk: прикріплене

en: not promoted
uk: не винесено

en: promoted
uk: винесено

en: disable
uk: вимкнути

en: read/write
uk: читати/писати

en: attribute
uk: атрибут
