Facebook Instant Articles (8.x-2.0) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Next
ja: 次へ

en: Comments
ja: コメント

en: None
ja: なし

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Original image
ja: オリジナル画像

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Ad type
ja: 広告タイプ

en: Source type
ja: ソースタイプ

en: Caption
ja: キャプション

en: Style
ja: スタイル

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Unordered
ja: 順序不同

en: Ordered
ja: 順序通り

en: Ordered list
ja: 順序付きリスト

en: About
ja: アバウト

en: No link
ja: リンクなし

en: Ads
ja: 広告

en: Show controls
ja: コントロールを表示

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Access token
ja: アクセストークン

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Image style: @style
ja: 画像のスタイル: @style

en: Link to the referenced entity
ja: 参照先エンティティへのリンク
