Facebook Instant Articles (8.x-2.2) - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Next
ar: التالي

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: URL
ar: العنوان URL

en: Error
ar: خطأ

en: Off
ar: إيقاف

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Original image
ar: الصورة الأصلية

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Desc
ar: تنازلي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Source type
ar: نوع المصدر

en: Caption
ar: شرح

en: Info
ar: معلومات

en: Style
ar: نمط

en: Apply
ar: تطبيق

en: Debug
ar: تنقيح

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: - All -
ar: - الكل -

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: None (original image)
ar: لا يوجد (الصورة الأصلية)

en: Image style: @style
ar: نمط الصورة: @style

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Rendered as @mode
ar: يقدم كـ  @mode
