Facebook Instant Articles (8.x-2.2) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Next
it: Successivo

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Error
it: Errore

en: Off
it: Spento

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Source URL
it: URL Sorgente

en: Original image
it: Immagine originale

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Source type
it: Tipo di sorgente

en: Controls
it: Controlli

en: Caption
it: Didascalia

en: Info
it: Informazioni

en: Style
it: Stile

en: Apply
it: Applica

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Offset
it: Scostamento

en: Ordered list
it: Elenco ordinato

en: About
it: Informazioni

en: Embed Code
it: Codice embed

en: Analytics
it: Analisi

en: No link
it: Nessun link

en: Ads
it: Inserzioni

en: Fullscreen
it: Schermo intero

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Image style
it: Stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Image style: @style
it: Stile immagine: @style

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Master
it: Principale

en: Link to the referenced entity
it: Collegamento all'entità messa in relazione.

en: Rendered as @mode
it: Visualizzato come @mode

en: REST export
it: Esportazione REST
