Facebook Instant Articles (8.x-2.2) - en to ro translation catalogue (34 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: Next
ro: Următor

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Error
ro: Eroare

en: Off
ro: Oprit

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Source URL
ro: URL sursă

en: Original image
ro: Imaginea originală

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Source type
ro: Tip sursă

en: Caption
ro: Legendă

en: Info
ro: Informație

en: Style
ro: Stil

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Ordered list
ro: Listă ordonată

en: About
ro: Despre

en: No link
ro: Niciun link

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Image style: @style
ro: Stil imagine: @style

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Link to the referenced entity
ro: Legătură la entitatea de referință

en: Rendered as @mode
ro: Randat ca @mode

en: REST export
ro: Export REST
