Facebook Instant Articles (8.x-2.2) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Next
tr: Sonraki

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Setup
tr: Kurulum

en: Error
tr: Hata

en: Off
tr: Kapalı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Source URL
tr: Kaynak URL

en: Original image
tr: Özgün görsel

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Desc
tr: Azalan

en: Ad type
tr: Reklam türü

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Source type
tr: Kaynak türü

en: Controls
tr: Denetimler

en: Caption
tr: Başlık

en: Info
tr: Bilgi

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Apply
tr: Uygula

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Ordered list
tr: Sıralı liste

en: About
tr: Hakkında

en: Analytics
tr: Analitik (Analytics)

en: No link
tr: Bağlantı yok

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Image style
tr: Resim stili

en: Development Mode
tr: Geliştirme Kipi

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Image style: @style
tr: Resim stili: @style

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Rendered as @mode
tr: @mode olarak görüntüsü oluşturuldu

en: REST export
tr: REST dışa aktarma
