Facebook Instant Articles (8.x-2.2) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Next
fa: بعدی

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: URL
fa: نشانی

en: Error
fa: خطا

en: Off
fa: خاموش

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Source URL
fa: نشانی منبع

en: Original image
fa: تصویر اصلی

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Source type
fa: نوع منبع

en: Controls
fa: کنترل‌ها

en: Caption
fa: عنوان

en: Info
fa: اطلاعات

en: Style
fa: سبک

en: Apply
fa: تایید

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Autoplay
fa: پخش خودکار

en: Offset
fa: جابجایی

en: Ordered list
fa: لیست مرتب شده

en: About
fa: درباره

en: Analytics
fa: تحلیل‌ها

en: No link
fa: بدون پیوند

en: Ads
fa: تبلیغات

en: Fullscreen
fa: تمام صفحه

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)

en: Image style: @style
fa: سبک تصویر:  @style

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Link to the referenced entity
fa: پیوند به ارجاع موجودیت
